Ribes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ribes
Komunë
noform
Pamje nga Ribes
Vendndodhja
Ribes is located in Franca
Ribes
Ribes
44°29′43″V 4°12′26″L / 44.495277777778°V 4.2072222222222°L / 44.495277777778; 4.2072222222222Koordinatat: 44°29′43″V 4°12′26″L / 44.495277777778°V 4.2072222222222°L / 44.495277777778; 4.2072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.17 km2
Popullsia 281 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07260
INSEE 07189


Ribes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ribes ka një popullsi prej 281 banorë dhe sipërfaqe 7.17 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ribes (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale