Ricardo Lucas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ricardo Lucas
Të dhënat personale
Emri i plotëRicardo Lucas
Data e lindjes (1974-05-02) 2 Maj, 1974 (47 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–1993Nacional
1994Fluminense
1995–1998São Paulo
1996Paraná
1998–2001Santos
2001–2002Botafogo
2002Palmeiras
2003–2004Ulsan Hyundai
2005Oita Trinita
2005Goiás
2006Botafogo
2006–2007Al-Ain
2007Botafogo
2008Fluminense
2010Vasco da Gama
2010–2011Portuguesa
2011Americana
2013Grêmio Osasco
2013Barra da Tijuca
Ekipi kombëtar
1997Flag of Brazil.svg Brazili5(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ricardo Lucas (lindur më 2 Maj 1974) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1997 5 2
Gjithsej 5 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]