Ricardo Rogério de Brito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alemão
Të dhënat personale
Emri i plotëRicardo Rogério de Brito
Data e lindjes22 nëntor 1961
Vendi i lindjesLavras, Brazil
Gjatësia1.80 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor mbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980Fabril
1981–1987Botafogo62(7)
1987–1988Atlético Madrid35(6)
1988–1992Napoli93(9)
1992–1994Atalanta40(2)
1994–1996São Paulo31(1)
1996Volta Redonda
Ekipi kombëtar
1983–1990Brazili39(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ricardo Rogério de Brito (lindi më 22 nëntor 1961) ishte futbollist brazilian i cili luajti si mesfushor mbrojtës. Ai filloi karrierën e tij si menagjer nga viti 2007.