Ridvan Fazliu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ridvan Fazliu
Ridvan.jpg
Fazliu në vitin 2011.
Të dhënat personale
Emri i plotëRidvan Fazliu
Data e lindjes (1988-06-05) 5 Qershor 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesCelinë, Kosovë
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Vëllazëria
Ekipet e menaxhuara
VitetKlubi
2011–2012KF Jashtëtokësorët
2012–2013FC Fari
2014–2015KF Dinamo U-13
2014-2019KS Ali Demi
2019–2020FC A&N
2020–KF Vëllazëria

Ridvan Fazliu, i lindur më 5 qershor 1988 në Celinë është një menaxher futbolli kosovar, i klubit futbollistik KF Vëllazëria. Nofka e ti është "Nipi"

Fazliu është konsideruar në mesin e ekspertëve, lojtarëve dhe trajnerëve, si një prej trajnerëve më të mirë në futboll

Ai filloj të fokusohet si trajner dhe impresionoi të gjithë për një kohë fare të shkurtër, e që konsiderohet sukses i madh.

FC Fari[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fazliu morri ofertë nga nga Tirana, nga klubi FC Fari, ekipi i të rinjëve. Fazliu ndihmoi këtë ekip me menaxhim 6-7 muaj

KS Ali Demi[1][Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ridvan Fazliu me ekipin e Ali Demi

Në këtë ekip nga Tirana, Fazliu kontriboi në aspektin e trajnerit pothuajse 7 vite si kryetrajner i grupmoshave të ndryshme. Pati suksese[2] të shumta brenda dhe jashtë Shqipërisë

FC A&N[3][Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pas përvojës disa vjeçare në Shqipëri, kthehet në Kosovë si kordinator i shkollës së futbollit të FC A&N.

KF Vëllazëria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga data 20 shtator 2020, është kryetrajner i ekipit KF Vëllazëria, që garon në Ligën e dytë të Kosovës.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]