Rochecolombe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rochecolombe
Komunë
noform
Pamje nga Rochecolombe
Vendndodhja
Rochecolombe is located in Franca
Rochecolombe
Rochecolombe
44°31′03″V 4°26′08″L / 44.5175°V 4.4355555555556°L / 44.5175; 4.4355555555556Koordinatat: 44°31′03″V 4°26′08″L / 44.5175°V 4.4355555555556°L / 44.5175; 4.4355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.5 km2
Popullsia 228 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07190


Rochecolombe është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Rochecolombe ka një popullsi prej 228 banorë dhe sipërfaqe 21.5 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rochecolombe – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale