Rochemaure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rochemaure
Komunë
noform
Pamje nga Rochemaure
Stema_figura
Vendndodhja
Rochemaure is located in Franca
Rochemaure
Rochemaure
44°35′15″V 4°42′14″L / 44.5875°V 4.7038888888889°L / 44.5875; 4.7038888888889Koordinatat: 44°35′15″V 4°42′14″L / 44.5875°V 4.7038888888889°L / 44.5875; 4.7038888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.33 km2
Popullsia 2331 banorë
Dendësia 96 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07400
INSEE 07191


Rochemaure është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Rochemaure ka një popullsi prej 2331 banorë dhe sipërfaqe 24.33 km², me një dendësi prej 96 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rochemaure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale