Rochepaule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rochepaule
Komunë
noform
Pamje nga Rochepaule
Vendndodhja
Rochepaule is located in Franca
Rochepaule
Rochepaule
45°04′36″V 4°27′21″L / 45.076666666667°V 4.4558333333333°L / 45.076666666667; 4.4558333333333Koordinatat: 45°04′36″V 4°27′21″L / 45.076666666667°V 4.4558333333333°L / 45.076666666667; 4.4558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.34 km2
Popullsia 274 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07320
INSEE 07192


Rochepaule është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Rochepaule ka një popullsi prej 274 banorë dhe sipërfaqe 33.34 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rochepaule – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale