Rochessauve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rochessauve
Komunë
noform
Pamje nga Rochessauve
Vendndodhja
Rochessauve is located in Franca
Rochessauve
Rochessauve
44°40′45″V 4°37′34″L / 44.679166666667°V 4.6261111111111°L / 44.679166666667; 4.6261111111111Koordinatat: 44°40′45″V 4°37′34″L / 44.679166666667°V 4.6261111111111°L / 44.679166666667; 4.6261111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.62 km2
Popullsia 427 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07210
INSEE 07194


Rochessauve është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Rochessauve ka një popullsi prej 427 banorë dhe sipërfaqe 17.62 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rochessauve – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale