Rodney Strasser

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
QSicon in Arbeit.svg Ky artikull apo seksion është jo i plotë ose me cilësi të dobët. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar!
Ky artikull duhet të përmirësuar në:  Pa referenca, Pa kategori, Pa lidhje interwiki, Nuk ka strukture te mire, Nuk ka përmbajtje të mjaftueshme--Liridon 1 shtator 2010 11:29 (CEST)
Rodney Strasser
Të dhënat personale
Emri i plotëRodney Strasser
Data e lindjes (1990-03-30) 30 Mars 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesFreetown, Sierra Leone
Gjatësia1,78 m (5 ft 10 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Numri14
Karriera në rini
Kallon
2007–2010Milan
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–Milan6(1)
2011–2012Lecce (huazim)12(1)
Ekipi kombëtar
2010–Sierra Leone6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 12 prill 2012.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 23 tetor 2011

Rodney Strasser (lindur më 30 mars 1990) është futbollist profesionist nga Sierra Leone që momentalisht luan si mesfushor për klubin italianSeria A, A.C. Milan.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Strasser lindi në Freetown, dhe e filloi karrierën e tij në klubin lokal FC Kallon, përpara se të transferoheshe tek AC Milan në vitin 2007. Straser u vendos në A.C. Milan Primavera dhe fitoi Kupën e Italisë në sezonin 2009-2010 [1][2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Milan 5 - 1 Udinese". legaseriea.it (në italisht). Lega Nazionale Professionisti Serie A. 21 dhjetor 2008. Marrë më 8 janar 2011.
  2. ^ Peter Pedroncelli (21 dhjetor 2008). "Super Milan Destroy Udinese In Six-Goal Thriller". goal.com. Marrë më 28 janar 2010. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)