Roiffieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roiffieux
Komunë
noform
Pamje nga Roiffieux
Vendndodhja
Roiffieux is located in Franca
Roiffieux
Roiffieux
45°13′36″V 4°39′16″L / 45.226666666667°V 4.6544444444444°L / 45.226666666667; 4.6544444444444Koordinatat: 45°13′36″V 4°39′16″L / 45.226666666667°V 4.6544444444444°L / 45.226666666667; 4.6544444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.52 km2
Popullsia 2812 banorë
Dendësia 144 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07100
INSEE 07197


Roiffieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Roiffieux ka një popullsi prej 2812 banorë dhe sipërfaqe 19.52 km², me një dendësi prej 144 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roiffieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale