Rompon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rompon
Komunë
noform
Pamje nga Rompon
Vendndodhja
Rompon is located in Franca
Rompon
Rompon
44°45′41″V 4°43′24″L / 44.761388888889°V 4.7233333333333°L / 44.761388888889; 4.7233333333333Koordinatat: 44°45′41″V 4°43′24″L / 44.761388888889°V 4.7233333333333°L / 44.761388888889; 4.7233333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.03 km2
Popullsia 1008 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07250
INSEE 07198


Rompon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Rompon ka një popullsi prej 1008 banorë dhe sipërfaqe 22.03 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rompon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale