Rosières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rosières
Komunë
noform
Pamje nga Rosières
Vendndodhja
Rosières is located in Franca
Rosières
Rosières
44°29′00″V 4°15′27″L / 44.483333333333°V 4.2575°L / 44.483333333333; 4.2575Koordinatat: 44°29′00″V 4°15′27″L / 44.483333333333°V 4.2575°L / 44.483333333333; 4.2575
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.29 km2
Popullsia 1199 banorë
Dendësia 74 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07260
INSEE 07199


Rosières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Rosières ka një popullsi prej 1199 banorë dhe sipërfaqe 16.29 km², me një dendësi prej 74 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rosières (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale