Rujniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rujnik
Рујник
Fshat
Vendndodhja
Rujnik is located in Serbia
Rujnik
Rujnik

Koordinatat: 43°23′28″V 21°52′57″L / 43.39111°V 21.88250°L / 43.39111; 21.88250

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Cërvenikërst
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 23′ 28″ Veri

21° 52′ 57″ Lindje

Rujnik (serbisht: Рујник/Rujnik) është fshat në komunën e Cërvenikërstit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]