Trupalla (Cërvenikërst)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trupallë
Трупале
Fshat
Vendndodhja
Trupallë is located in Serbia
Trupallë
Trupallë

Koordinatat: 43°21′29″V 21°47′37″L / 43.35806°V 21.79361°L / 43.35806; 21.79361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Cërvenikërst
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 21′ 29″ Veri

21° 47′ 37″ Lindje

Trupallë (serbisht: Трупале/Trupale) është fshat në komunën e Cërvenikërstit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]