Topanica e Epërme (Cërvenikërst)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Topanicë e Epërme
Горња Топоница
Fshat
Vendndodhja
Topanicë e Epërme is located in Serbia
Topanicë e Epërme
Topanicë e Epërme

Koordinatat: 43°24′5″V 21°48′26″L / 43.40139°V 21.80722°L / 43.40139; 21.80722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Cërvenikërst
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 24′ 5″ Veri

21° 48′ 26″ Lindje

Topanicë e Epërme (serbisht: Горња Топоница/Gornja Toponica) është fshat në komunën e Cërvenikërstit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]