Umi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Um
Хум
Fshat
Vendndodhja
Um is located in Serbia
Um
Um

Koordinatat: 43°22′28″V 21°53′59″L / 43.37444°V 21.89972°L / 43.37444; 21.89972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Cërvenikërst
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 343 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 22′ 28″ Veri

21° 53′ 59″ Lindje

Um (serbisht: Хум/Hum) është fshat në komunën e Cërvenikërstit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]