Tërnava e Epërme (Cërvenikërst)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërnavë e Epërme
Горња Трнава
Fshat
Vendndodhja
Tërnavë e Epërme is located in Serbia
Tërnavë e Epërme
Tërnavë e Epërme

Koordinatat: 43°25′49″V 21°49′17″L / 43.43028°V 21.82139°L / 43.43028; 21.82139

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Cërvenikërst
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 25′ 49″ Veri

21° 49′ 17″ Lindje

Tërnavë e Epërme (serbisht: Горња Трнава/Gornja Trnava) është fshat në komunën e Cërvenikërstit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]