Ruoms

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ruoms
Komunë
noform
Pamje nga Ruoms
Stema_figura
Vendndodhja
Ruoms is located in Franca
Ruoms
Ruoms
44°27′11″V 4°20′31″L / 44.453055555556°V 4.3419444444444°L / 44.453055555556; 4.3419444444444Koordinatat: 44°27′11″V 4°20′31″L / 44.453055555556°V 4.3419444444444°L / 44.453055555556; 4.3419444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.14 km2
Popullsia 2254 banorë
Dendësia 186 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07120
INSEE 07201


Ruoms është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ruoms ka një popullsi prej 2254 banorë dhe sipërfaqe 12.14 km², me një dendësi prej 186 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ruoms – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale