Sablières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sablières
Komunë
noform
Pamje nga Sablières
Vendndodhja
Sablières is located in Franca
Sablières
Sablières
44°31′55″V 4°04′28″L / 44.531944444444°V 4.0744444444444°L / 44.531944444444; 4.0744444444444Koordinatat: 44°31′55″V 4°04′28″L / 44.531944444444°V 4.0744444444444°L / 44.531944444444; 4.0744444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.98 km2
Popullsia 135 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07260
INSEE 07202


Sablières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sablières ka një popullsi prej 135 banorë dhe sipërfaqe 38.98 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sablières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale