Sagnes-et-Goudoulet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sagnes-et-Goudoulet
Komunë
noform
Pamje nga Sagnes-et-Goudoulet
Vendndodhja
Sagnes-et-Goudoulet is located in Franca
Sagnes-et-Goudoulet
Sagnes-et-Goudoulet
44°47′25″V 4°13′33″L / 44.790277777778°V 4.2258333333333°L / 44.790277777778; 4.2258333333333Koordinatat: 44°47′25″V 4°13′33″L / 44.790277777778°V 4.2258333333333°L / 44.790277777778; 4.2258333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.02 km2
Lartësia 1240 m (m.n.d.)
Popullsia 128 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07450
INSEE 07203


Sagnes-et-Goudoulet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sagnes-et-Goudoulet ka një popullsi prej 128 banorë dhe sipërfaqe 25.02 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sagnes-et-Goudoulet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale