Saint-Éloy-d'Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Éloy-d'Allier
Komunë
Vendndodhja
Saint-Éloy-d'Allier is located in Franca
Saint-Éloy-d'Allier
Saint-Éloy-d'Allier
46°29′14″V 2°21′36″L / 46.487222222222°V 2.36°L / 46.487222222222; 2.36Koordinatat: 46°29′14″V 2°21′36″L / 46.487222222222°V 2.36°L / 46.487222222222; 2.36
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.83 km2
Popullsia 50 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03370
INSEE 03228


Saint-Éloy-d'Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Éloy-d'Allier ka një popullsi prej 50 banorë dhe sipërfaqe 12.83 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Éloy-d'Allier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale