Saint-Étienne-de-Boulogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Étienne-de-Boulogne
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Étienne-de-Boulogne is located in Franca
Saint-Étienne-de-Boulogne
Saint-Étienne-de-Boulogne
44°42′05″V 4°27′32″L / 44.701388888889°V 4.4588888888889°L / 44.701388888889; 4.4588888888889Koordinatat: 44°42′05″V 4°27′32″L / 44.701388888889°V 4.4588888888889°L / 44.701388888889; 4.4588888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.97 km2
Popullsia 388 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07230


Saint-Étienne-de-Boulogne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Étienne-de-Boulogne ka një popullsi prej 388 banorë dhe sipërfaqe 14.97 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Étienne-de-Boulogne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale