Saint-Étienne-de-Fontbellon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Étienne-de-Fontbellon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Étienne-de-Fontbellon
Vendndodhja
Saint-Étienne-de-Fontbellon is located in Franca
Saint-Étienne-de-Fontbellon
Saint-Étienne-de-Fontbellon
44°36′03″V 4°23′11″L / 44.600833333333°V 4.3863888888889°L / 44.600833333333; 4.3863888888889Koordinatat: 44°36′03″V 4°23′11″L / 44.600833333333°V 4.3863888888889°L / 44.600833333333; 4.3863888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.51 km2
Popullsia 2541 banorë
Dendësia 267 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07231
Faqja Zyrtare http://www.mairie-st-etienne-de-fontbellon.fr

Saint-Étienne-de-Fontbellon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Étienne-de-Fontbellon ka një popullsi prej 2541 banorë dhe sipërfaqe 9.51 km², me një dendësi prej 267 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Étienne-de-Fontbellon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale