Saint-Étienne-de-Lugdarès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Étienne-de-Lugdarès
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Étienne-de-Lugdarès
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Étienne-de-Lugdarès is located in Franca
Saint-Étienne-de-Lugdarès
Saint-Étienne-de-Lugdarès
44°39′05″V 3°57′20″L / 44.651388888889°V 3.9555555555556°L / 44.651388888889; 3.9555555555556Koordinatat: 44°39′05″V 3°57′20″L / 44.651388888889°V 3.9555555555556°L / 44.651388888889; 3.9555555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.34 km2
Popullsia 401 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07590
INSEE 07232
Faqja Zyrtare http://www.ardeche-otcevenneetmontagne.com


Saint-Étienne-de-Lugdarès është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Étienne-de-Lugdarès ka një popullsi prej 401 banorë dhe sipërfaqe 50.34 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Étienne-de-Lugdarès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale