Saint-Étienne-de-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Étienne-de-Serre
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Étienne-de-Serre
Vendndodhja
Saint-Étienne-de-Serre is located in Franca
Saint-Étienne-de-Serre
Saint-Étienne-de-Serre
44°48′05″V 4°32′26″L / 44.801388888889°V 4.5405555555556°L / 44.801388888889; 4.5405555555556Koordinatat: 44°48′05″V 4°32′26″L / 44.801388888889°V 4.5405555555556°L / 44.801388888889; 4.5405555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.52 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 222 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07190
INSEE 07233


Saint-Étienne-de-Serre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Étienne-de-Serre ka një popullsi prej 222 banorë dhe sipërfaqe 16.52 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Étienne-de-Serre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale