Saint-Étienne-de-Valoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Étienne-de-Valoux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Étienne-de-Valoux
Vendndodhja
Saint-Étienne-de-Valoux is located in Franca
Saint-Étienne-de-Valoux
Saint-Étienne-de-Valoux
45°14′49″V 4°46′56″L / 45.246944444444°V 4.7822222222222°L / 45.246944444444; 4.7822222222222Koordinatat: 45°14′49″V 4°46′56″L / 45.246944444444°V 4.7822222222222°L / 45.246944444444; 4.7822222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.36 km2
Popullsia 288 banorë
Dendësia 122 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07234


Saint-Étienne-de-Valoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Étienne-de-Valoux ka një popullsi prej 288 banorë dhe sipërfaqe 2.36 km², me një dendësi prej 122 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Étienne-de-Valoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale