Saint-Étienne-de-Vicq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Étienne-de-Vicq
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Étienne-de-Vicq
Vendndodhja
Saint-Étienne-de-Vicq is located in Franca
Saint-Étienne-de-Vicq
Saint-Étienne-de-Vicq
46°10′36″V 3°32′01″L / 46.176666666667°V 3.5336111111111°L / 46.176666666667; 3.5336111111111Koordinatat: 46°10′36″V 3°32′01″L / 46.176666666667°V 3.5336111111111°L / 46.176666666667; 3.5336111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.22 km2
Popullsia 530 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03300
INSEE 03230


Saint-Étienne-de-Vicq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Étienne-de-Vicq ka një popullsi prej 530 banorë dhe sipërfaqe 19.22 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Étienne-de-Vicq – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale