Saint-Agrève

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Agrève
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Agrève
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Agrève is located in Franca
Saint-Agrève
Saint-Agrève
45°00′36″V 4°23′46″L / 45.01°V 4.3961111111111°L / 45.01; 4.3961111111111Koordinatat: 45°00′36″V 4°23′46″L / 45.01°V 4.3961111111111°L / 45.01; 4.3961111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.56 km2
Popullsia 2528 banorë
Dendësia 52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07320
INSEE 07204


Saint-Agrève është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Agrève ka një popullsi prej 2528 banorë dhe sipërfaqe 48.56 km², me një dendësi prej 52 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Agrève – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale