Saint-Alban-Auriolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Alban-Auriolles
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Alban-Auriolles
Vendndodhja
Saint-Alban-Auriolles is located in Franca
Saint-Alban-Auriolles
Saint-Alban-Auriolles
44°25′34″V 4°17′56″L / 44.426111111111°V 4.2988888888889°L / 44.426111111111; 4.2988888888889Koordinatat: 44°25′34″V 4°17′56″L / 44.426111111111°V 4.2988888888889°L / 44.426111111111; 4.2988888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.57 km2
Lartësia 108 m (m.n.d.)
Popullsia 1038 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07120
INSEE 07207


Saint-Alban-Auriolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Alban-Auriolles ka një popullsi prej 1038 banorë dhe sipërfaqe 17.57 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Alban-Auriolles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale