Saint-Alban-d'Ay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Alban-d'Ay
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Alban-d'Ay
Vendndodhja
Saint-Alban-d'Ay is located in Franca
Saint-Alban-d'Ay
Saint-Alban-d'Ay
45°11′16″V 4°38′17″L / 45.187777777778°V 4.6380555555556°L / 45.187777777778; 4.6380555555556Koordinatat: 45°11′16″V 4°38′17″L / 45.187777777778°V 4.6380555555556°L / 45.187777777778; 4.6380555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.73 km2
Popullsia 1305 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07790
INSEE 07205


Saint-Alban-d'Ay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Alban-d'Ay ka një popullsi prej 1305 banorë dhe sipërfaqe 23.73 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Alban-d'Ay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale