Saint-Alban-en-Montagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Alban-en-Montagne
Komunë
Vendndodhja
Saint-Alban-en-Montagne is located in Franca
Saint-Alban-en-Montagne
Saint-Alban-en-Montagne
44°42′18″V 3°54′38″L / 44.705°V 3.9105555555556°L / 44.705; 3.9105555555556Koordinatat: 44°42′18″V 3°54′38″L / 44.705°V 3.9105555555556°L / 44.705; 3.9105555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.94 km2
Popullsia 79 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07590
INSEE 07206


Saint-Alban-en-Montagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Alban-en-Montagne ka një popullsi prej 79 banorë dhe sipërfaqe 13.94 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Alban-en-Montagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale