Saint-Andéol-de-Berg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Andéol-de-Berg
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Andéol-de-Berg
Vendndodhja
Saint-Andéol-de-Berg is located in Franca
Saint-Andéol-de-Berg
Saint-Andéol-de-Berg
44°31′37″V 4°31′38″L / 44.526944444444°V 4.5272222222222°L / 44.526944444444; 4.5272222222222Koordinatat: 44°31′37″V 4°31′38″L / 44.526944444444°V 4.5272222222222°L / 44.526944444444; 4.5272222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.57 km2
Popullsia 127 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07170
INSEE 07208
Faqja Zyrtare http://www.saint-andeol-de-berg.fr


Saint-Andéol-de-Berg është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Andéol-de-Berg ka një popullsi prej 127 banorë dhe sipërfaqe 15.57 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Andéol-de-Berg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale