Saint-Andéol-de-Fourchades

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Andéol-de-Fourchades
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Andéol-de-Fourchades
Vendndodhja
Saint-Andéol-de-Fourchades is located in Franca
Saint-Andéol-de-Fourchades
Saint-Andéol-de-Fourchades
44°50′55″V 4°17′56″L / 44.848611111111°V 4.2988888888889°L / 44.848611111111; 4.2988888888889Koordinatat: 44°50′55″V 4°17′56″L / 44.848611111111°V 4.2988888888889°L / 44.848611111111; 4.2988888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.47 km2
Popullsia 57 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07209


Saint-Andéol-de-Fourchades është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Andéol-de-Fourchades ka një popullsi prej 57 banorë dhe sipërfaqe 16.47 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Andéol-de-Fourchades – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale