Saint-André-Lachamp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-André-Lachamp
Komunë
noform
Pamje nga Saint-André-Lachamp
Vendndodhja
Saint-André-Lachamp is located in Franca
Saint-André-Lachamp
Saint-André-Lachamp
44°30′18″V 4°09′49″L / 44.505°V 4.1636111111111°L / 44.505; 4.1636111111111Koordinatat: 44°30′18″V 4°09′49″L / 44.505°V 4.1636111111111°L / 44.505; 4.1636111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.09 km2
Popullsia 151 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07230
INSEE 07213


Saint-André-Lachamp është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-André-Lachamp ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 17.09 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-André-Lachamp – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale