Saint-André-de-Cruzières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-André-de-Cruzières
Komunë
noform
Pamje nga Saint-André-de-Cruzières
Vendndodhja
Saint-André-de-Cruzières is located in Franca
Saint-André-de-Cruzières
Saint-André-de-Cruzières
44°18′53″V 4°12′59″L / 44.314722222222°V 4.2163888888889°L / 44.314722222222; 4.2163888888889Koordinatat: 44°18′53″V 4°12′59″L / 44.314722222222°V 4.2163888888889°L / 44.314722222222; 4.2163888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.81 km2
Popullsia 474 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07460
INSEE 07211


Saint-André-de-Cruzières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-André-de-Cruzières ka një popullsi prej 474 banorë dhe sipërfaqe 19.81 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-André-de-Cruzières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale