Saint-André-en-Vivarais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-André-en-Vivarais
Komunë
noform
Pamje nga Saint-André-en-Vivarais
Vendndodhja
Saint-André-en-Vivarais is located in Franca
Saint-André-en-Vivarais
Saint-André-en-Vivarais
45°07′16″V 4°24′40″L / 45.121111111111°V 4.4111111111111°L / 45.121111111111; 4.4111111111111Koordinatat: 45°07′16″V 4°24′40″L / 45.121111111111°V 4.4111111111111°L / 45.121111111111; 4.4111111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.48 km2
Popullsia 212 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07690
INSEE 07212


Saint-André-en-Vivarais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-André-en-Vivarais ka një popullsi prej 212 banorë dhe sipërfaqe 20.48 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-André-en-Vivarais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale