Saint-Angel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Angel
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Angel
Vendndodhja
Saint-Angel is located in Franca
Saint-Angel
Saint-Angel
46°21′27″V 2°41′51″L / 46.3575°V 2.6975°L / 46.3575; 2.6975Koordinatat: 46°21′27″V 2°41′51″L / 46.3575°V 2.6975°L / 46.3575; 2.6975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.27 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 754 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03170
INSEE 03217


Saint-Angel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Angel ka një popullsi prej 754 banorë dhe sipërfaqe 25.27 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Angel (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale