Saint-Aubin-le-Monial

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Aubin-le-Monial
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Aubin-le-Monial is located in Franca
Saint-Aubin-le-Monial
Saint-Aubin-le-Monial
46°31′39″V 2°59′52″L / 46.5275°V 2.9977777777778°L / 46.5275; 2.9977777777778Koordinatat: 46°31′39″V 2°59′52″L / 46.5275°V 2.9977777777778°L / 46.5275; 2.9977777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.63 km2
Popullsia 275 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03160
INSEE 03218


Saint-Aubin-le-Monial është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Aubin-le-Monial ka një popullsi prej 275 banorë dhe sipërfaqe 21.63 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Aubin-le-Monial – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale