Saint-Barthélemy-Grozon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Barthélemy-Grozon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Barthélemy-Grozon
Vendndodhja
Saint-Barthélemy-Grozon is located in Franca
Saint-Barthélemy-Grozon
Saint-Barthélemy-Grozon
44°57′50″V 4°37′51″L / 44.963888888889°V 4.6308333333333°L / 44.963888888889; 4.6308333333333Koordinatat: 44°57′50″V 4°37′51″L / 44.963888888889°V 4.6308333333333°L / 44.963888888889; 4.6308333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.4 km2
Lartësia 556 m (m.n.d.)
Popullsia 504 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07270
INSEE 07216


Saint-Barthélemy-Grozon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Barthélemy-Grozon ka një popullsi prej 504 banorë dhe sipërfaqe 19.4 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Barthélemy-Grozon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale