Saint-Barthélemy-le-Meil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Barthélemy-le-Meil
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Barthélemy-le-Meil
Vendndodhja
Saint-Barthélemy-le-Meil is located in Franca
Saint-Barthélemy-le-Meil
Saint-Barthélemy-le-Meil
44°53′05″V 4°29′53″L / 44.884722222222°V 4.4980555555556°L / 44.884722222222; 4.4980555555556Koordinatat: 44°53′05″V 4°29′53″L / 44.884722222222°V 4.4980555555556°L / 44.884722222222; 4.4980555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.35 km2
Popullsia 201 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07215


Saint-Barthélemy-le-Meil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Barthélemy-le-Meil ka një popullsi prej 201 banorë dhe sipërfaqe 7.35 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Barthélemy-le-Meil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale