Saint-Barthélemy-le-Plain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Barthélemy-le-Plain
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Barthélemy-le-Plain
Vendndodhja
Saint-Barthélemy-le-Plain is located in Franca
Saint-Barthélemy-le-Plain
Saint-Barthélemy-le-Plain
45°03′16″V 4°44′48″L / 45.054444444444°V 4.7466666666667°L / 45.054444444444; 4.7466666666667Koordinatat: 45°03′16″V 4°44′48″L / 45.054444444444°V 4.7466666666667°L / 45.054444444444; 4.7466666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.08 km2
Popullsia 835 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07300
INSEE 07217


Saint-Barthélemy-le-Plain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Barthélemy-le-Plain ka një popullsi prej 835 banorë dhe sipërfaqe 19.08 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Barthélemy-le-Plain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale