Saint-Basile

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Basile
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Basile
Vendndodhja
Saint-Basile is located in Franca
Saint-Basile
Saint-Basile
44°57′23″V 4°34′16″L / 44.956388888889°V 4.5711111111111°L / 44.956388888889; 4.5711111111111Koordinatat: 44°57′23″V 4°34′16″L / 44.956388888889°V 4.5711111111111°L / 44.956388888889; 4.5711111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.85 km2
Popullsia 323 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07270
INSEE 07218


Saint-Basile është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Basile ka një popullsi prej 323 banorë dhe sipërfaqe 17.85 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Basile (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale