Saint-Bonnet-Tronçais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Bonnet-Tronçais
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Bonnet-Tronçais is located in Franca
Saint-Bonnet-Tronçais
Saint-Bonnet-Tronçais
46°39′36″V 2°41′36″L / 46.66°V 2.6933333333333°L / 46.66; 2.6933333333333Koordinatat: 46°39′36″V 2°41′36″L / 46.66°V 2.6933333333333°L / 46.66; 2.6933333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.98 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 731 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03360
INSEE 03221
Faqja Zyrtare http://www.saintbonnettroncais.fr


Saint-Bonnet-Tronçais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Bonnet-Tronçais ka një popullsi prej 731 banorë dhe sipërfaqe 27.98 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Bonnet-Tronçais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale