Saint-Bonnet-de-Four

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Bonnet-de-Four
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Bonnet-de-Four
Vendndodhja
Saint-Bonnet-de-Four is located in Franca
Saint-Bonnet-de-Four
Saint-Bonnet-de-Four
46°18′46″V 2°54′38″L / 46.312777777778°V 2.9105555555556°L / 46.312777777778; 2.9105555555556Koordinatat: 46°18′46″V 2°54′38″L / 46.312777777778°V 2.9105555555556°L / 46.312777777778; 2.9105555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.73 km2
Popullsia 208 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03390
INSEE 03219


Saint-Bonnet-de-Four është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Bonnet-de-Four ka një popullsi prej 208 banorë dhe sipërfaqe 18.73 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Bonnet-de-Four – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale