Saint-Bonnet-de-Rochefort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Bonnet-de-Rochefort
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Bonnet-de-Rochefort
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Bonnet-de-Rochefort is located in Franca
Saint-Bonnet-de-Rochefort
Saint-Bonnet-de-Rochefort
46°08′47″V 3°08′18″L / 46.146388888889°V 3.1383333333333°L / 46.146388888889; 3.1383333333333Koordinatat: 46°08′47″V 3°08′18″L / 46.146388888889°V 3.1383333333333°L / 46.146388888889; 3.1383333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.36 km2
Popullsia 663 banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03800
INSEE 03220


Saint-Bonnet-de-Rochefort është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Bonnet-de-Rochefort ka një popullsi prej 663 banorë dhe sipërfaqe 16.36 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Bonnet-de-Rochefort – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale