Saint-Caprais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Caprais
Komunë
Vendndodhja
Saint-Caprais is located in Franca
Saint-Caprais
Saint-Caprais
46°33′02″V 2°44′11″L / 46.550555555556°V 2.7363888888889°L / 46.550555555556; 2.7363888888889Koordinatat: 46°33′02″V 2°44′11″L / 46.550555555556°V 2.7363888888889°L / 46.550555555556; 2.7363888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.14 km2
Popullsia 84 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03222


Saint-Caprais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Caprais ka një popullsi prej 84 banorë dhe sipërfaqe 20.14 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Caprais (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale