Saint-Christophe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Christophe
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Christophe
Vendndodhja
Saint-Christophe is located in Franca
Saint-Christophe
Saint-Christophe
46°10′00″V 3°34′32″L / 46.166666666667°V 3.5755555555556°L / 46.166666666667; 3.5755555555556Koordinatat: 46°10′00″V 3°34′32″L / 46.166666666667°V 3.5755555555556°L / 46.166666666667; 3.5755555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.02 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Popullsia 486 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03120
INSEE 03223


Saint-Christophe është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Christophe ka një popullsi prej 486 banorë dhe sipërfaqe 28.02 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Christophe (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale