Saint-Cierge-la-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Cierge-la-Serre
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Cierge-la-Serre
Vendndodhja
Saint-Cierge-la-Serre is located in Franca
Saint-Cierge-la-Serre
Saint-Cierge-la-Serre
44°47′37″V 4°41′12″L / 44.793611111111°V 4.6866666666667°L / 44.793611111111; 4.6866666666667Koordinatat: 44°47′37″V 4°41′12″L / 44.793611111111°V 4.6866666666667°L / 44.793611111111; 4.6866666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.2 km2
Popullsia 258 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07800
INSEE 07221

Saint-Cierge-la-Serre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Cierge-la-Serre ka një popullsi prej 258 banorë dhe sipërfaqe 16.2 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Cierge-la-Serre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale