Saint-Cierge-sous-le-Cheylard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Cierge-sous-le-Cheylard
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Cierge-sous-le-Cheylard
Vendndodhja
Saint-Cierge-sous-le-Cheylard is located in Franca
Saint-Cierge-sous-le-Cheylard
Saint-Cierge-sous-le-Cheylard
44°55′22″V 4°26′50″L / 44.922777777778°V 4.4472222222222°L / 44.922777777778; 4.4472222222222Koordinatat: 44°55′22″V 4°26′50″L / 44.922777777778°V 4.4472222222222°L / 44.922777777778; 4.4472222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.99 km2
Popullsia 195 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07222


Saint-Cierge-sous-le-Cheylard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Cierge-sous-le-Cheylard ka një popullsi prej 195 banorë dhe sipërfaqe 5.99 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Cierge-sous-le-Cheylard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale