Saint-Cirgues-de-Prades

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Cirgues-de-Prades
Komunë
Vendndodhja
Saint-Cirgues-de-Prades is located in Franca
Saint-Cirgues-de-Prades
Saint-Cirgues-de-Prades
44°37′25″V 4°16′18″L / 44.623611111111°V 4.2716666666667°L / 44.623611111111; 4.2716666666667Koordinatat: 44°37′25″V 4°16′18″L / 44.623611111111°V 4.2716666666667°L / 44.623611111111; 4.2716666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.48 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 132 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07380
INSEE 07223


Saint-Cirgues-de-Prades është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Cirgues-de-Prades ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 3.48 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Cirgues-de-Prades – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale